Zaltbommel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zaltbommel (kthjellim).


Zaltbommel
—  komuna  —
stema_figuraZaltbommel vlag.svg
Pamje nga Zaltbommel

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Zaltbommel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°49′00″V 5°15′00″L / 51.8166°V 5.25°L / 51.8166; 5.25 (Zaltbommel)Koordinatat: 51°49′00″V 5°15′00″L / 51.8166°V 5.25°L / 51.8166; 5.25 (Zaltbommel)
Sipërfaqja 89,06 km2
Popullsia 26.632 banorë 2011
Dendësia 299,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0418
Kodi Postar 5300-5302, 5305-5308, 5310-5311, 5315-5318
Kodi statistikor 0297
Vendndodhja
Zaltbommel is located in Hollandë
Zaltbommel
Zaltbommel
Zaltbommel – harta_foto
www.zaltbommel.nl

Zaltbommel është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 89.06 km² dhe popullsi 26632 banorë[1]. Zaltbommel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland