Zdojani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zdojani
Fshat
Vendndodhja
Zdojani is located in Shqipëria
Zdojani
Zdojani

Koordinatat: 41°40′48.90″V 20°21′29.10″L / 41.6802500°V 20.3580833°L / 41.6802500; 20.3580833

Administrimi
Shteti Flamuri Shqipëria
Komuna Komuna Tomin
Rrethi Rrethi i Dibrës
Qarku Qarku i Dibrës
Koordinatat 41° 40′ 48.90″ Veri

20° 21′ 29.10″ Lindje


Zdojani është një fshat në afërsi të qytetit të Peshkopisë.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Ekonomia[redakto | përpunoni burim]

Historia[redakto | përpunoni burim]

Shih dhe këtë[redakto | përpunoni burim]Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]