Zeewolde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zeewolde (kthjellim).


Zeewolde
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Flevoland – stema Flevoland
Kryeqëndra Zeewolde
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°19′44″V 5°32′06″L / 52.32889°V 5.535°L / 52.32889; 5.535 (Zeewolde)Koordinatat: 52°19′44″V 5°32′06″L / 52.32889°V 5.535°L / 52.32889; 5.535 (Zeewolde)
Sipërfaqja 268,97 km2
Popullsia 21.201 banorë 2011
Dendësia 78,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 036
Kodi Postar 3890-3899
Kodi statistikor 0050
Zeewolde is located in Hollandë
Zeewolde
Zeewolde
Zeewolde – harta_foto
www.zeewolde.nl

Zeewolde është një qytet dhe komunë në provincën FlevolandHolandë me sipërfaqe 268.97 km² dhe popullsi 21201 banorë[1]. Zeewolde është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Flevoland