Zevenaar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zevenaar (kthjellim).


Zevenaar
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Zevenaar.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Zevenaar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′00″V 6°05′00″L / 51.9166°V 6.0833°L / 51.9166; 6.0833 (Zevenaar)Koordinatat: 51°55′00″V 6°05′00″L / 51.9166°V 6.0833°L / 51.9166; 6.0833 (Zevenaar)
Sipërfaqja 58,02 km2
Popullsia 31.890 banorë 2010
Dendësia 549,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0313, 0316
Kodi Postar 6900-6905, 6909, 6986-6988
Kodi statistikor 0299
Zevenaar is located in Hollandë
Zevenaar
Zevenaar
Zevenaar – harta_foto
www.zevenaar.nl

Zevenaar është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 58.02 km² dhe popullsi 31890 banorë[1]. Zevenaar është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland