Zlatan Ljubijankič

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zlatan Ljubijankič
Të dhënat personale
Emri i plotëZlatan Ljubijankič
Data e lindjes (1983-12-15) 15 Dhjetor, 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesLjubljana, Sllovenia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002-2008Domžale
2008-2012Gent
2012-2014Omiya Ardija
2015-Urawa Red Diamonds
Ekipi kombëtar
2006–Flag of Slovenia.svg Sllovenia42(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Zlatan Ljubijankič (lindur më 15 Dhjetor 1983) është një futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 42 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
2006 3 1
2007 1 0
2008 3 1
2009 8 2
2010 10 2
2011 8 0
2012 4 0
2013 5 0
Gjithsej 42 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]