Zogj dhe gurë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zogj dhe gurë
AutorAzem Shkreli
Gjuhashqip

Zogj dhe gurë është vëllimi i fundit poetik i shkrimtarit Azem Shkreli, botuar më 1997, pas vdekjes së tij.[1]

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shtoni përmbajtje këtu.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shehri 2018, p. 196

Literatura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Krasniqi, Nysret (2016). Letërsia e Kosovës 1953-2000. Prishtinë: AIKD.
  • Hamiti, Sabri (2002). Letërsia Bashkëkohore, Vepra Letrare, 10. Prishtinë: Faik Konica.
  • Shehri, Dhurata; Marashi, Adrian; Isufaj, Viola (2018). Letërsia 12. Tiranë. fq. 196–204. ISBN 978-9928-258-36-6.{{cite book}}: Mirëmbajtja CS1: Mungon shtëpia botuese te vendodhja (lidhja)