Zvjezdan Cvetković

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zvjezdan Cvetković
Të dhënat personale
Data e lindjes18 Prill 1960(1960-04-18)
Vendi i lindjesKarlovac, Kroaci
Data e vdekjes27 Shkurt 2017 (56 vjeç)
Vendi i vdekjesZagreb, Kroaci
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1987GNK Dinamo Zagreb194(12)
1987–1990SV Waldhof Mannheim65(1)
Ekipi kombëtar
1982–1987Jugosllavia9(1)
Ekipet e menaxhuara
2005GNK Dinamo Zagreb
FK Sopot
2011Borac Banja Luka
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Zvjezdan Cvetković (Serbisht: Звјездан Цвeткoвић; 18 prill 1960 – 27 shkurt 2017)[1] ishte futbollistë dhe menaxher kroatë. Ai ka luajtur edhe për kombëtaren jugosllave. Vëllai i tij Borislav Cvetković ka qenë gjithashtu futbollistë për kombëtaren jugosllave.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]