Jump to content

Çashka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Çashkë)
Çashka
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.471
{{{postal_code_type}}}
1413
TargatVE

Çashka është një vendbanim në pjesën qendrore të Maqedonisë së Veriut dhe qendër e Komunës së Çashkës.