Çashka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çashka
Fshat
noform
Vendndodhja
Çashka is located in Maqedonia e Veriut
Çashka
Çashka
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 275 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 38′ 50″ Veri

21° 41′ 25″ Lindje

Popullsia 1471 banorë (2002)

Çashka është një vendbanim në pjesën qendrore të Maqedonisë së Veriut dhe qendër e Komunës së Çashkës.