Çashka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Çashka
Fshat
Caska Macedonia.jpg
Popullsia
 • Gjithsej1.471
{{{postal_code_type}}}
1413
TargatVE

Çashka është një vendbanim në pjesën qendrore të Maqedonisë së Veriut dhe qendër e Komunës së Çashkës.