Jump to content

Çazma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Čazma
Popullsia
 • Gjithsej2.794

Čazma (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2794 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2804 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2878 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.36%[2].

Projekte të tjera

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  •  Commons: Čazma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Bjelovar-Bilogora