Ébouleau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ébouleau
Komunë
noform
Pamje nga Ébouleau
Vendndodhja
Ébouleau is located in Franca
Ébouleau
Ébouleau
49°40′23″V 3°52′29″L / 49.673055555556°V 3.8747222222222°L / 49.673055555556; 3.8747222222222Koordinatat: 49°40′23″V 3°52′29″L / 49.673055555556°V 3.8747222222222°L / 49.673055555556; 3.8747222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.03 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02274


Ébouleau është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ébouleau ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 13.03 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ébouleau – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale