Jump to content

École supérieure des sciences commerciales d'Angers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"École supérieure des sciences commerciales d'Angers" është një shkollë biznesi evropiane me komplekse universitare në Angers, Boulogne-Billancourt, Cholet, Lion, Bordo, Aix-en-Provence, Budapesti dhe Shangai. Ngritur që në vitin 1909.

"ESSCA" u rendit e 76-a ndër shkollat evropiane të biznesit në 2019-ën nga gazeta "Finacial Times"[1].

Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB[2]. Shkolla numëron mbi 15000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Louis le Duff (kreu ekzekutiv i groupe Le Duff-it) the Louis le Duff (kreu ekzekutiv i Système U-it).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.European Business School Rankings 2019 Arkivuar 28 mars 2020 tek Wayback Machine
  2. ^ Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]