Épagny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Épagny
Komunë
noform
Pamje nga Épagny
Vendndodhja
Épagny is located in Franca
Épagny
Épagny
49°27′43″V 3°14′30″L / 49.461944444444°V 3.2416666666667°L / 49.461944444444; 3.2416666666667Koordinatat: 49°27′43″V 3°14′30″L / 49.461944444444°V 3.2416666666667°L / 49.461944444444; 3.2416666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11 km2
Popullsia 333 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02277


Épagny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Épagny ka një popullsi prej 333 banorë dhe sipërfaqe 11 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Épagny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale