Éparcy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Éparcy
Komunë
noform
Pamje nga Éparcy
Vendndodhja
Éparcy is located in Franca
Éparcy
Éparcy
49°52′24″V 4°03′38″L / 49.873333333333°V 4.0605555555556°L / 49.873333333333; 4.0605555555556Koordinatat: 49°52′24″V 4°03′38″L / 49.873333333333°V 4.0605555555556°L / 49.873333333333; 4.0605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Popullsia 41 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02278


Éparcy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Éparcy ka një popullsi prej 41 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Éparcy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale