Épieds, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Épieds
Komunë
noform
Pamje nga Épieds
Vendndodhja
Épieds is located in Franca
Épieds
Épieds
49°06′23″V 3°26′41″L / 49.106388888889°V 3.4447222222222°L / 49.106388888889; 3.4447222222222Koordinatat: 49°06′23″V 3°26′41″L / 49.106388888889°V 3.4447222222222°L / 49.106388888889; 3.4447222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.66 km2
Popullsia 389 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02280


Épieds është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Épieds ka një popullsi prej 389 banorë dhe sipërfaqe 18.66 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Épieds (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale