Étampes-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étampes-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Étampes-sur-Marne
Stema_figura
Stema
Vendndodhja
Étampes-sur-Marne is located in Franca
Étampes-sur-Marne
Étampes-sur-Marne
48°55′47″V 3°51′32″L / 48.9297°V 3.8589°L / 48.9297; 3.8589Koordinatat: 48°55′47″V 3°51′32″L / 48.9297°V 3.8589°L / 48.9297; 3.8589
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Kantoni Kantoni Château-Thierry
Kryetari Jean-Luc Magnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.24 km2
Lartësia 59 - 213 m (m.n.d.)
Popullsia 1,217 banorë
Dendësia 543 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02292
Faqja Zyrtare www.etampes-sur-marne.com


Étampes-sur-Marne është komunëdepartamentin Aisne në veri të Francës.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1962880—    
19681.363+54.9%
19751.224−10.2%
19821.246+1.8%
19901.358+9.0%
19991.313−3.3%
20051.242−5.4%
20101.164−6.3%
20141.217+4.6%