Étaves-et-Bocquiaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étaves-et-Bocquiaux
Komunë
noform
Pamje nga Étaves-et-Bocquiaux
Vendndodhja
Étaves-et-Bocquiaux is located in Franca
Étaves-et-Bocquiaux
Étaves-et-Bocquiaux
49°56′19″V 3°27′14″L / 49.938611111111°V 3.4538888888889°L / 49.938611111111; 3.4538888888889Koordinatat: 49°56′19″V 3°27′14″L / 49.938611111111°V 3.4538888888889°L / 49.938611111111; 3.4538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.68 km2
Popullsia 586 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02293


Étaves-et-Bocquiaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Étaves-et-Bocquiaux ka një popullsi prej 586 banorë dhe sipërfaqe 13.68 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étaves-et-Bocquiaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale