Étouvelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étouvelles
Komunë
noform
Pamje nga Étouvelles
Stema_figura
Vendndodhja
Étouvelles is located in Franca
Étouvelles
Étouvelles
49°31′13″V 3°34′53″L / 49.520277777778°V 3.5813888888889°L / 49.520277777778; 3.5813888888889Koordinatat: 49°31′13″V 3°34′53″L / 49.520277777778°V 3.5813888888889°L / 49.520277777778; 3.5813888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.38 km2
Popullsia 215 banorë
Dendësia 90 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02294


Étouvelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Étouvelles ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 2.38 km², me një dendësi prej 90 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étouvelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale