Étreillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étreillers
Komunë
noform
Pamje nga Étreillers
Vendndodhja
Étreillers is located in Franca
Étreillers
Étreillers
49°49′45″V 3°09′37″L / 49.829166666667°V 3.1602777777778°L / 49.829166666667; 3.1602777777778Koordinatat: 49°49′45″V 3°09′37″L / 49.829166666667°V 3.1602777777778°L / 49.829166666667; 3.1602777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.69 km2
Popullsia 1199 banorë
Dendësia 138 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02296


Étreillers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Étreillers ka një popullsi prej 1199 banorë dhe sipërfaqe 8.69 km², me një dendësi prej 138 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étreillers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale