Étreux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étreux
Komunë
noform
Pamje nga Étreux
Stema_figura
Vendndodhja
Étreux is located in Franca
Étreux
Étreux
49°59′39″V 3°39′25″L / 49.994166666667°V 3.6569444444444°L / 49.994166666667; 3.6569444444444Koordinatat: 49°59′39″V 3°39′25″L / 49.994166666667°V 3.6569444444444°L / 49.994166666667; 3.6569444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.36 km2
Popullsia 1481 banorë
Dendësia 143 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02510
INSEE 02298


Étreux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Étreux ka një popullsi prej 1481 banorë dhe sipërfaqe 10.36 km², me një dendësi prej 143 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étreux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale