Évergnicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Évergnicourt
Komunë
noform
Pamje nga Évergnicourt
Stema_figura
Vendndodhja
Évergnicourt is located in Franca
Évergnicourt
Évergnicourt
49°26′36″V 4°02′29″L / 49.443333333333°V 4.0413888888889°L / 49.443333333333; 4.0413888888889Koordinatat: 49°26′36″V 4°02′29″L / 49.443333333333°V 4.0413888888889°L / 49.443333333333; 4.0413888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Popullsia 580 banorë
Dendësia 63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02190
INSEE 02299


Évergnicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Évergnicourt ka një popullsi prej 580 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km², me një dendësi prej 63 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Évergnicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale