Çazma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Čazma)
Jump to navigation Jump to search
Čazma
—  Qytet  —
Čazma is located in Kroacia
Čazma
Čazma
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Bjelovar-Bilogora
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.75°0′0″V 16.62°0′0″L / 45.75000°V 16.62000°L / 45.75000; 16.62000 (Čazma)Koordinatat: 45.75°0′0″V 16.62°0′0″L / 45.75000°V 16.62000°L / 45.75000; 16.62000 (Čazma)
Popullsia 2.794 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Čazma (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2794 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2804 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2878 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.36%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Čazma – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Bjelovar-Bilogora