Œuilly, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Œuilly
Komunë
noform
Pamje nga Œuilly
Vendndodhja
Œuilly is located in Franca
Œuilly
Œuilly
49°23′24″V 3°41′17″L / 49.39°V 3.6880555555556°L / 49.39; 3.6880555555556Koordinatat: 49°23′24″V 3°41′17″L / 49.39°V 3.6880555555556°L / 49.39; 3.6880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.86 km2
Popullsia 288 banorë
Dendësia 101 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02565


Œuilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Œuilly ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 2.86 km², me një dendësi prej 101 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Œuilly (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale