Željko Petrović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Željko Petrović
Të dhënat personale
Emri i plotëŽeljko Petrović
Data e lindjes (1965-11-13) 13 Nëntor, 1965 (54 vjeç)
Vendi i lindjesNikšić, Mali i Zi
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987-1990Budućnost Titograd
1990-1991Dinamo Zagreb
1991-1992Sevilla
1992-1994Den Bosch
1994-1996RKC Waalwijk
1996-1998PSV Eindhoven
1998-2000Urawa Reds
2000-2004RKC Waalwijk
Ekipi kombëtar
1990–1998Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia18(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Željko Petrović (lindur më 13 Nëntor 1965) është një ish-futbollist malazez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 18 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 1 0
1992 0 0
1993 0 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 8 0
1998 8 0
Gjithsej 18 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]