1978 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania (1946-1992).svg
1978

Shqipëri
Dekadat:
 • 1950
 • 1960
 • 1970
 • 1980
 • 1990
 • Shih edhe: Ngjarje të tjera të vitit 1978
  Lista e viteve në Shqipëri

  Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1978Republikën e Shqipërisë.

  Udhëheqës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Korrik - Kina ndërprerë të gjitha ndihmat ekonomike dhe ushtarake për Shqipërinë.

  Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 25 maj - Xhaferr Deva ishte nëpunës, dhe Ministër i Brendshëm i Shqipërisë.

  Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]