Jump to content

Kreshnik Qato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kreshnik Qato lindi më 13 gusht 1978Durrës. Qato është kampion i botës në peshat super të mesme në boks. Ai posedon brezin e artë të federatës IBC (org. International Boxing Council). Gjithashtu ai është kampion në fuqi i Evropës Lindore dhe është boksier i Federatës Shqiptare të Boksit (FSHBo).

Qato ka akuzuar ish manaxherët e tij, përfshirë Besnik Berishan, për kërcënime dhe shpifje ndaj tij nëpërmjet një mesazhi të dërguar tek "Gazeta Shqiptare" [1]

Tituj të veprave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Boks
  • Kampion i Evropës Lindore
  • Brezi i artë i federatës IBC

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]