Aïcirits-Camou-Suhast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aïcirits-Camou-Suhast
Komunë
noform
Pamje nga Aïcirits-Camou-Suhast
Stema_figura
Vendndodhja
Aïcirits-Camou-Suhast is located in Franca
Aïcirits-Camou-Suhast
Aïcirits-Camou-Suhast
43°20′16″V 1°01′21″P / 43.3378°V 1.0225°P / 43.3378; -1.0225Koordinatat: 43°20′16″V 1°01′21″P / 43.3378°V 1.0225°P / 43.3378; -1.0225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Palais
Ndërbashkësia Amikuze
Kryetari Chantal Erguy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.6 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 655 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64120
INSEE 64010


Aïcirits-Camou-Suhast është një komunëFrancë. Aïcirits-Camou-Suhastbën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 655 banorë dhe sipërfaqe 9.6 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]