A Goofy Movie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

A Goofy Movie është një film i animuar amerikan. Filmi u prodhua nga filmstudio Walt Disney Television Animation dhe u shpërndahet nga Walt Disney Pictures për herë të parë në ShBA me 7 prill 1995.