Abainville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abainville
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Abainville is located in Franca
Abainville
Abainville
48°31′56″V 5°29′43″L / 48.5322°V 5.4953°L / 48.5322; 5.4953Koordinatat: 48°31′56″V 5°29′43″L / 48.5322°V 5.4953°L / 48.5322; 5.4953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Gondrecourt-le-Château
Kryetari Daniel Lhuillier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.67 km2
Popullsia 310 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 55001


Abainville është një komunëFrancë. Abainville bën pjesë në departamentin Meuserajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 310 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe prej 13.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]