Abancourt, Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abancourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Abancourt is located in Franca
Abancourt
Abancourt
50°14′05″V 3°12′51″L / 50.2347°V 3.2142°L / 50.2347; 3.2142Koordinatat: 50°14′05″V 3°12′51″L / 50.2347°V 3.2142°L / 50.2347; 3.2142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Cambrai
Kantoni Cambrai-Ouest
Ndërbashkësia l'Ouest Cambrésis
Kryetari Françoise Laine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.67 km2
Lartësia 57 m (m.n.d.)
Popullsia 450 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59268
INSEE 59001


Abancourt është një komunëFrancë. Abancourt bën pjesë në departamentin Nordrajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 450 banorë dhe sipërfaqe prej 5.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]