Abaucourt-Hautecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abaucourt-Hautecourt
Komunë
noform
Pamje nga Abaucourt-Hautecourt
Vendndodhja
Abaucourt-Hautecourt is located in Franca
Abaucourt-Hautecourt
Abaucourt-Hautecourt
49°11′49″V 5°32′26″L / 49.197°V 5.5405°L / 49.197; 5.5405Koordinatat: 49°11′49″V 5°32′26″L / 49.197°V 5.5405°L / 49.197; 5.5405
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Étain
Ndërbashkësia Pays d'Étain
Kryetari Jean-Marie Mittaux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.68 km2
Lartësia 233 m (m.n.d.)
Popullsia 100 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55400
INSEE 55002


Abaucourt-Hautecourt është një komunëFrancë. Abaucourt-Hautecourt bën pjesë në departamentin Meuserajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe prej 9.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]