Abbécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbécourt
Komunë
noform
Pamje nga Abbécourt
Vendndodhja
Abbécourt is located in Franca
Abbécourt
Abbécourt
49°35′47″V 3°10′50″L / 49.5964°V 3.1806°L / 49.5964; 3.1806Koordinatat: 49°35′47″V 3°10′50″L / 49.5964°V 3.1806°L / 49.5964; 3.1806
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Laon
Kantoni Chauny
Ndërbashkësia Chauny-Tergnier
Kryetari René Paris
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.96 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 528 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2300
INSEE 2001


Abbécourt është një komunëFrancë. Abbécourt bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 528 banorë dhe sipërfaqe prej 5.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]