Abbans-Dessous

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbans-Dessous
Komunë
noform
Pamje nga Abbans-Dessous
Vendndodhja
Abbans-Dessous is located in Franca
Abbans-Dessous
Abbans-Dessous
47°08′03″V 5°52′31″L / 47.1342°V 5.8753°L / 47.1342; 5.8753Koordinatat: 47°08′03″V 5°52′31″L / 47.1342°V 5.8753°L / 47.1342; 5.8753
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Boussières
Ndërbashkësia Val Saint-Vitois
Kryetari Chantel Viprey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Popullsia 235 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25320
INSEE 25001


Abbans-Dessous është një komunëFrancë. Abbans-Dessous bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe prej 3.2 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]