Abbans-Dessus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbans-Dessus
Komunë
noform
Pamje nga Abbans-Dessus
Stema_figura
Vendndodhja
Abbans-Dessus is located in Franca
Abbans-Dessus
Abbans-Dessus
47°07′15″V 5°52′56″L / 47.1208°V 5.8822°L / 47.1208; 5.8822Koordinatat: 47°07′15″V 5°52′56″L / 47.1208°V 5.8822°L / 47.1208; 5.8822
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Boussières
Ndërbashkësia Val Saint-Vitois
Kryetari Claude Mareschal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.43 km2
Popullsia 307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25440
INSEE 25002


Abbans-Dessus është një komunëFrancë. Abbans-Dessus bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 307 banorë dhe sipërfaqe prej 4.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]