Abbenans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbenans
Komunë
Vendndodhja
Abbenans is located in Franca
Abbenans
Abbenans
47°30′03″V 6°27′05″L / 47.5008°V 6.4514°L / 47.5008; 6.4514Koordinatat: 47°30′03″V 6°27′05″L / 47.5008°V 6.4514°L / 47.5008; 6.4514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Rougemont
Ndërbashkësia Pays de Rougemont
Kryetari Marcel Parisot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.17 km2
Popullsia 357 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25340
INSEE 25003


Abbenans është një komunëFrancë. Abbenans bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 357 banorë dhe sipërfaqe prej 11.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]