Abbeville-Saint-Lucien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbeville-Saint-Lucien
Komunë
Vendndodhja
Abbeville-Saint-Lucien is located in Franca
Abbeville-Saint-Lucien
Abbeville-Saint-Lucien
49°31′03″V 2°10′14″L / 49.5175°V 2.1706°L / 49.5175; 2.1706Koordinatat: 49°31′03″V 2°10′14″L / 49.5175°V 2.1706°L / 49.5175; 2.1706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Froissy
Ndërbashkësia Vallées de la Brèche et de la Noye
Kryetari Marc Desjardins
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Lartësia 159 m (m.n.d.)
Popullsia 532 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60480
INSEE 60003


Abbeville-Saint-Lucien është një komunëFrancë. Abbeville-Saint-Lucien bën pjesë në departamentin Oiserajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 532 banorë dhe sipërfaqe prej 5.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]