Abdylaqim Ademi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Abdilaqim Ademi (2016)

Abdilaqim Ademi i lindur më 20 dhjetor 1969 në fshatin ShemshovëTetovës,ështe politikan ShqiptarëMaqedoni, anëtar i BDI-së, nënkryetar për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit në Qeverinë e Maqedonisë që nga viti 2008 , Ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor 28 korrik 2011 deri më 20 qershor 2014 dhe Ministri i Arsimit dhe Shkencës në periudhën prej 20 qershorit 2014 deri më 16 janar 2016.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Macedonian leaders meet ahead of Nimetz's visit"