Abedin Shehu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Abedin Shehu (Bicaj, 2 janar 1918 - Tiranë, 1988) ka qenë arsimtar, nëntoger i ushtrisë italiane, partizan dhe ministër i shtetit shqiptar.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]