Abeilhan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abeilhan
Komunë
noform
Pamje nga Abeilhan
Stema_figura
Vendndodhja
Abeilhan is located in Franca
Abeilhan
Abeilhan
43°27′02″V 3°17′43″L / 43.4506°V 3.2953°L / 43.4506; 3.2953Koordinatat: 43°27′02″V 3°17′43″L / 43.4506°V 3.2953°L / 43.4506; 3.2953
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Servian
Ndërbashkësia Pays de Thongue
Kryetari Yvan Ségalas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.81 km2
Lartësia 74 m (m.n.d.)
Popullsia 1290 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34290
INSEE 34001


Abeilhan është një komunëFrancë. Abeilhan bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1290 banorë dhe sipërfaqe prej 7.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]