Abergement-lès-Thésy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abergement-lès-Thésy
Komunë
Vendndodhja
Abergement-lès-Thésy is located in Franca
Abergement-lès-Thésy
Abergement-lès-Thésy
46°55′05″V 5°56′26″L / 46.9181°V 5.9406°L / 46.9181; 5.9406Koordinatat: 46°55′05″V 5°56′26″L / 46.9181°V 5.9406°L / 46.9181; 5.9406
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Salins-les-Bains
Kryetari Rémy Viennet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.63 km2
Popullsia 61 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39110
INSEE 39004


Abergement-lès-Thésy është një komunëFrancë. Abergement-lès-Thésy bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 61 banorë dhe sipërfaqe prej 4.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]