Abergement-la-Ronce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abergement-la-Ronce
Komunë
noform
Pamje nga Abergement-la-Ronce
Vendndodhja
Abergement-la-Ronce is located in Franca
Abergement-la-Ronce
Abergement-la-Ronce
47°04′15″V 5°22′11″L / 47.0708°V 5.3697°L / 47.0708; 5.3697Koordinatat: 47°04′15″V 5°22′11″L / 47.0708°V 5.3697°L / 47.0708; 5.3697
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Dole
Kantoni Dole-Sud-Ouest
Kryetari Jean-Louis Bouchard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.12 km2
Popullsia 744 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39500
INSEE 39001


Abergement-la-Ronce është një komunëFrancë. Abergement-la-Ronce bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 744 banorë dhe sipërfaqe prej 7.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]