Abergement-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abergement-le-Grand
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Abergement-le-Grand is located in Franca
Abergement-le-Grand
Abergement-le-Grand
46°54′51″V 5°40′56″L / 46.9142°V 5.6822°L / 46.9142; 5.6822Koordinatat: 46°54′51″V 5°40′56″L / 46.9142°V 5.6822°L / 46.9142; 5.6822
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Arbois
Kryetari Jean-Baptiste Baud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.22 km2
Popullsia 62 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39600
INSEE 39002


Abergement-le-Grand është një komunëFrancë. Abergement-le-Grand bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe prej 4.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]