Abergement-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abergement-le-Petit
Komunë
Vendndodhja
Abergement-le-Petit is located in Franca
Abergement-le-Petit
Abergement-le-Petit
46°54′12″V 5°41′47″L / 46.9033°V 5.6964°L / 46.9033; 5.6964Koordinatat: 46°54′12″V 5°41′47″L / 46.9033°V 5.6964°L / 46.9033; 5.6964
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Lons-le-Saunier
Kantoni Poligny
Kryetari André Vionnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.52 km2
Popullsia 39 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39800
INSEE 39003


Abergement-le-Petit është një komunëFrancë. Abergement-le-Petit bën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 39 banorë dhe sipërfaqe prej 1.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]