Abilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abilly
Komunë
Vendndodhja
Abilly is located in Franca
Abilly
Abilly
46°56′31″V 0°43′43″L / 46.9419°V 0.7286°L / 46.9419; 0.7286Koordinatat: 46°56′31″V 0°43′43″L / 46.9419°V 0.7286°L / 46.9419; 0.7286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Loches
Kantoni Descartes
Kryetari Patricia Brault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.27 km2
Popullsia 1104 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37001


Abilly është një komunëFrancë. Abilly bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1104 banorë dhe sipërfaqe prej 30.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale