Abjat-sur-Bandiat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abjat-sur-Bandiat
Komunë
noform
Pamje nga Abjat-sur-Bandiat
Vendndodhja
Abjat-sur-Bandiat is located in Franca
Abjat-sur-Bandiat
Abjat-sur-Bandiat
45°35′09″V 0°45′32″L / 45.585833°V 0.758889°L / 45.585833; 0.758889Koordinatat: 45°35′09″V 0°45′32″L / 45.585833°V 0.758889°L / 45.585833; 0.758889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Nontron
Kantoni Nontron
Ndërbashkësia Le Périgord Nontronnais
Kryetari Jean-Claude Massiou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.62 km2
Popullsia 651 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24300
INSEE 24001


Abjat-sur-Bandiat është një komunëFrancë. Abjat-sur-Bandiat bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 651 banorë dhe sipërfaqe prej 27.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]