Ablainzevelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablainzevelle
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ablainzevelle is located in Franca
Ablainzevelle
Ablainzevelle
50°09′10″V 2°43′56″L / 50.1528°V 2.7322°L / 50.1528; 2.7322Koordinatat: 50°09′10″V 2°43′56″L / 50.1528°V 2.7322°L / 50.1528; 2.7322
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Croisilles
Ndërbashkësia Région de Bapaume
Kryetari Jean-François Laly
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.32 km2
Lartësia 139 m (m.n.d.)
Popullsia 200 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62116
INSEE 62002


Ablainzevelle është një komunëFrancë. Ablainzevelle bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 200 banorë dhe sipërfaqe prej 4.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]