Ablancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablancourt
Komunë
Vendndodhja
Ablancourt is located in Franca
Ablancourt
Ablancourt
48°48′50″V 4°31′19″L / 48.814°V 4.522°L / 48.814; 4.522Koordinatat: 48°48′50″V 4°31′19″L / 48.814°V 4.522°L / 48.814; 4.522
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Vitry-le-François
Kantoni Vitry-le-François-Est
Ndërbashkësia Vitry, Champagne et Der
Kryetari Michel Bonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.07 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51240
INSEE 51001


Ablancourt është një komunëFrancë. Ablancourt bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe prej 7.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]