Ablon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablon
Komunë
noform
Pamje nga Ablon
Vendndodhja
Ablon is located in Franca
Ablon
Ablon
49°23′39″V 0°17′48″L / 49.3942°V 0.2967°L / 49.3942; 0.2967Koordinatat: 49°23′39″V 0°17′48″L / 49.3942°V 0.2967°L / 49.3942; 0.2967
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Honfleur
Ndërbashkësia Pays de Honfleur
Kryetari Xavier Canu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 1189 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14600
INSEE 14001


Ablon është një komunëFrancë. Ablon bën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1189 banorë dhe sipërfaqe prej 12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ablon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale