Ablon-sur-Seine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablon-sur-Seine
Komunë
noform
Pamje nga Ablon-sur-Seine
Stema_figura
Vendndodhja
Ablon-sur-Seine is located in Franca
Ablon-sur-Seine
Ablon-sur-Seine
48°43′32″V 2°25′16″L / 48.7256°V 2.4211°L / 48.7256; 2.4211Koordinatat: 48°43′32″V 2°25′16″L / 48.7256°V 2.4211°L / 48.7256; 2.4211
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Qarku Arrondissement Créteil
Kantoni Villeneuve-le-Roi
Ndërbashkësia Grand-Orly Seine Bièvre
Kryetari Éric Grillon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.11 km2
Popullsia 5171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 94480
INSEE 94001


Ablon-sur-Seine është një komunëFrancë. Ablon-sur-Seine bën pjesë në departamentin Val-de-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 5171 banorë dhe sipërfaqe prej 1.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]