Abondant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abondant
Komunë
noform
Pamje nga Abondant
Vendndodhja
Abondant is located in Franca
Abondant
Abondant
48°47′V 1°26′L / 48.78°V 1.44°L / 48.78; 1.44Koordinatat: 48°47′V 1°26′L / 48.78°V 1.44°L / 48.78; 1.44
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Eure-et-Loir
Qarku Arrondissement Dreux
Kantoni Anet
Ndërbashkësia Villages du Drouais
Kryetari Christian de Vimal du Bouchet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.8 km2
Lartësia 137 m (m.n.d.)
Popullsia 2042 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28410
INSEE 28001


Abondant është një komunëFrancë. Abondant bën pjesë në departamentin Eure-et-Loirrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 2042 banorë dhe sipërfaqe prej 34.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]